burza inspiracji czyli o wnętrzach i zewnętrzach

Prostota jest szczytem wyrafinowania. - Leonardo da Vinci

Wpis

piątek, 15 kwietnia 2016

Projekt: Dom. Zapowiedź

Mam prawdziwego fioła na punkcie rzutów domów. Tak właśnie, nie całych projektów domów, bryła czy elewacja jakoś nie wywołują u mnie takiej euforii i chęci złapania za ołówek. Za to rzuty- mogę godzinami rozrysowywać układ ścian, okien, mebli. Uwielbiam wyobrażać sobie ludziki chodzące po ścieżkach, które sama im wyznaczam, to jak tworzenie opowiadania o życiu w nowej, wciąż zmieniającej się przestrzeni.

Mnóstwo czasu pochłania mi edukacja domowa moich dzieci, dlatego na własne przyjemności czasu zostaje mało. Ale przychodzi odpowiednia chwila, odzywa się uśpiona potrzeba i znów jestem pochłonięta przez świat kresek, które tworzą dom. Tym razem jednak nie moje to kreski. Wzięłam ostatnio pod lupę ogromną ilość projektów domów gotowych i wybieram, analizuję, przesiewam i kataloguję według "potrzeb".  

Czasami trudno jest odrzucić jakiś projekt, bo to i tamto mi się podoba, ale jeśli pojawia się za dużo pomysłów na zmiany to znaczy, że ten projekt jednak "idealny" (hehe) nie jest. 

Wciągnęłam też dzieci do tej zabawy, oglądamy razem, szukamy plusów i minusów różnych rozwiązań, marzymy, planujemy. Ciekawi mnie ich spojrzenie na funkcjonalność i estetykę.

Z całego tego przeglądu projektów wyłonił się pomysł na nowy cykl na blogu "Projekt:Dom". Już prawie, prawie gotowy. Przedstawię w nim wybrane przeze mnie projekty i zaproszę Was do wydania opinii.

Odsłona pierwsza cyklu w następnym tygodniu.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
bea-sjf
Czas publikacji:
piątek, 15 kwietnia 2016 12:16

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz