burza inspiracji czyli o wnętrzach i zewnętrzach

Prostota jest szczytem wyrafinowania. - Leonardo da Vinci

mój plan domu

 • niedziela, 31 lipca 2011
  • Wpis bez tytułu

   Najlepsza rozrywka w taki deszcz ("River" Herbie Hancock'a podkręca melancholię) - rysuję plany domu, który być może nigdy nie zostanie zbudowany, ale to silniejsze ode mnie, więc rysuję, potem wrzucam na paint i jest :) - ten mi się bardzo podoba, spełnia wystarczająco dużo założeń, bym była z tego całego "kombinowania nad kartką" zadowolona:

   Wejście do holu z werandy ( najprawdopodobniej zabudowanej, wszak każda przestrzeń na przechowywanie jest cenna), tam ławka, lustro, wieszak (otwarta szafa?) i wejście do wc.

   Zaraz po prawej- schody na piętro, przy schodach ceglana ściana z kominkiem i wnękami ( na polana?)-to ta czerwona, siedzisko na schodach przy ciepłej scianie komina- to lubię:).

   Zielony prostokąt to kanapa, kremowe- półki na książki, ew. jest miejsce na drugą kanapę. Między półkami- wejście do"strefy rodziców" (wyszło na jaw, że chcemy się co nieco odizolować;))- pokój do pracy (dodatkowo pod schodami "archiwum"), łazienka i sypialnia ( z wyjsciem na taras).

   Jadalnia- oczywiście duża!, kuchnia z wyspą, spiżarnią i kuchenką w "zagłębieniu" , z jadalni wyjście na taras, z kuchni okno do podawania różności prosto na stół na tarasie. Wiem, nie ma tu typowego salonu "dla gości", ale jakoś znajomi przesiadują z nami najczęściej w kuchni, zwykle przy pichceniu rozmawia się najmilej:). 

   Piętro- pięć pokoi dla wszystkich dzieci, łazienka, pralnia z suszarnią, w dużym korytarzu przy kominie kanapa, naprzeciwko dvd ( nie ogladamy telewizji, ale filmy tak!).

   Tutaj łazienki są od zachodu ( w wersji odwróconej -od wschodu). W idealnym układzie chciałabym mieć łazienkę od południa, bo jest to miejsce, które musi być ciepłe i suche. Wiem, rekuperacja i inne takie, ale pewnie z powodu finansów musiałabym sobie to darować.

   Cele: jak najmniej przestrzeni "straconej" na korytarze (tzw. komunikację), pokoje dzieci o podobnej powierzchni, strefa dla rodziców, kominek przy schodach, układ kuchni, który wydaje mi się najfajniejszy;)- osiągnięte!:).

   Ciekawa jestem uwag czytelników:).

   Acha, nie jestem architektem, na pewno są tu techniczne błędy, ale to tylko szkic;).

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (7) Pokaż komentarze do wpisu „”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bea-sjf
   Czas publikacji:
   niedziela, 31 lipca 2011 21:20

Kalendarz

Marzec 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

Kanał informacyjny